OAGC, 32'inci Kuruluş Yıldönümü Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OAGC, 32'inci Kuruluş Yıldönümü Mesajı
Kuruluşuyla Aksaray ilinde gazetecilik meslek örgütlenmesine yeni bir soluk ve anlayış getiren Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti kuruluşunun otuz ikinci yıldönümünü kutluyor.

Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Celil Acar Anadolu Gazeteciler Cemiyeti kuruluşunun otuz ikinci yıldönümünü nedeniyle yazılı açıklama yaparak, 16 Haziran 1990 tarihinde kurulan Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti  (OAGC), kuruluş ve teşkilatlanma sürecini tamamlayarak Aksaray özelinde kısa sürede başarılı çalışmalara imza attı.

Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti  (OAGC)  yine mesleki çalışmalar kapsamında; dönemin Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Ertan Cillov, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Hilmi Bengü, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek ve Prof.Dr. Korkmaz Alemdar’ı eğitim seminerleri için gazeteciler ile buluşturmuştur. OAGC’ne kazandırılan hizmet merkezinin açılışı duayen gazeteci Yavuz Donat’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Milli eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalanarak “Fotoğrafçılık Kursu” açılarak bu tür kurslar süreklilik kazanmıştır. Medyanın son yıllarda hızlanan dijital dönüşümünü de dikkate alarak gazete ve gazetecilerin yeni medyaya hazırlanması noktasında da bilgilendirme çalışmalarında bulunmuştur. Pandemi nedeniyle hemen her alanda olduğu gibi medya sektöründe de ciddi sorunlar yaşanmıştır. Dijital değişim ve dönüşümle sıkıntılı bir sürece giren geleneksel yerel medya pandemide daha da zor günler yaşamıştır. Dünyamız artık dijital bir köye dönüşmüş, yerel medya da bu süreçte kendisini yenileyerek dönüşüme uyum sağlaması gerekmektedir. Medya özgürlüğü ve evrensel gazetecilik ilkeleri Orta Anadolu Gazeteciler Cemiyeti ’nin en duyarlı olduğu konuların başında gelmektedir.

OAGC içinde bulunduğumuz çağda, hiçbir sansür ve yasaklamanın doğru olmadığının bilincindedir. Aynı zamanda, OAGC, “Bağımsız yerel medya, yerel kalkınmanın ve demokrasinin en etkili unsurudur” anlayışı içindedir.  Bu amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda çıktığımız bu yolda, otuz ikinci yaşımıza girmiş olmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Başta kurucu başkanımız Şeref Yeşildal ve bu güne kadar görev yapan Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Sevinç ve mutluluğumuzu üyelerimiz, meslektaşlarımız ile paylaşıyor, bizlere destek olan herkese yürekten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Haber Bülten


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İmece İşçileri Sendikaya Üye Olunca “Hırsızlık” Maddesiyle İşten ÇıkarıldıÖnceki Haber

İmece İşçileri Sendikaya Üye Olunca “Hır...

Atalay “Akreditasyon İşlemlerine Başlıyoruz”Sonraki Haber

Atalay “Akreditasyon İşlemlerine Başlıyo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar