Sedir Kebap

''Türkiye İçin Güçlü Nesiller Yetişecek Ve Varlığımızı İlelebet Sürdüreceğiz''

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
''Türkiye İçin Güçlü Nesiller Yetişecek Ve Varlığımızı İlelebet Sürdüreceğiz''
Aksaray protokolünün önde gelen isimleri geleceğimizin teminatı gençleri yetiştiren öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan mesajlar yayımladı. Kutlama mesajları arasında Vali Hamza Aydoğdu’nun duygusal mesajı dikkat çekti.

Vali Aydoğdu “Mesleğini büyük bir özveriyle ifa eden, gelecek nesillerin yetişmesinde, değerlerin yarınlara aktarılmasında bir meşale gibi toplumları aydınlatan irfan ordusunun neferi olan kıymetli öğretmenim!” diyerek başladığı mesajında “Sizler, öğretmenlik mesleğini yerine getirirken aynı zamanda bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektesiniz. Bu kutsal mesleğin temsilcileri olan sizler! Değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlığın timsali aynı zamanda insanlığa doğruyu, güzeli ve iyiyi öğreten; ilim ve irfanı kuşaktan kuşağa aktaran kutsal bir vazifenin neferisiniz.
Öğretmenim! Her çocuk senin engin yüreğinde yeşermeyi bekleyen bir tohum, senin ellerinde açmayı bekleyen bir gül, senin ışığınla aydınlanmayı bekleyen bir meşaledir ve sen öğretmenim o minik kalpleri bütün sevginle saran anavatanı aşk olan yüce gönülsün! İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan öğretmenim sizler, ülkemiz için daima umut ve dinamizm kaynağısınız! Bu nedenledir ki insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetişecek ve bu nesillerle varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. Çocuklarımızı, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve manevi değerleri benimseyip özümsemiş, sorumluluk sahibi, merhametli, güvenilir, adaletli, sabırlı, cömert ve daha nice güzel sıfatlarla donatılmış fertler olarak yetiştirmek öğretmenlerimizin yegâne gayesidir. Bizler de her zaman yanlarında olacağız. Eğitim-öğretim camiamızın bu özel gününde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehit öğretmenlerimize, ebediyete irtihal edenlere Allah'tan rahmet, emekliye ayrılmış olanlara ve görevi başındaki bütün öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum ” ifadelerini kullandı. Haber Bülteni
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
LPG, Benzin Ve Motorin’e ZamÖnceki Haber

LPG, Benzin Ve Motorin’e Zam

Çeyrek Altı’nın Fiyatı Dudak UçuklatıyorSonraki Haber

Çeyrek Altı’nın Fiyatı Dudak Uçuklatıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar