Reklamı Geç
Avrupa'da Yaşama Fırsatı

Aksaraylı Çiftçiye 14 Milyon 28 Bin Liralık Tarımsal Destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aksaraylı Çiftçiye 14 Milyon 28 Bin Liralık Tarımsal Destek
AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 14 milyon 28 bin liralık tarımsal destek ödemelerinin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başladığını ifade etti.

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, çiftçiler için ödenen destek ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla ödemelerin başladığını ifade eden Aktürk, AK Parti'nin tarıma desteğinin arttığını ve devam ettiğini söyledi.

 

"Toplamda 14 Milyon 28 Bin TL Tarımsal Destek Ödemesi Hesaplara Aktarıldı" 

22 yıldır tarımdaki verimliliği artırmak ve tarımsal potansiyeli geliştirmek için üreticilerin desteklendiğini söyleyen Aktürk, “AK Parti olarak, Aksaray’ımızda tarımsal destek çalışmalarımız bünyesinde, çiftçilerimizin üretimine katkı sağlamak, verimliliği artırmak, tarım potansiyelimizi gerçekleştirmek üzere birçok alanda üreticimize destek vermeye devam ediyoruz. Kazancının büyük bölümü tarıma dayalı olan Aksaray’ımızın özellikle tarımsal desteklemeye yönelik hassasiyetinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Sertifikalı Tohum Desteği olarak 13 milyon 79 bin TL, Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği Kapsamında ise 949 bin lira olmak üzere toplamda ise 14 milyon 28 bin TL tarımsal destek ödemesi çiftçilerimizin hesaplarına aktardı" dedi. 

Desteklerin süreceğini söyleyen Aktürk, "Devletimiz üreten çiftçimizin her zaman yanında ve onu desteklemeye devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ve ekibine teşekkür eder, desteklerin tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim" ifadelerini kullandı. Haber Bülteni


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diş Hekimliği Fakültesinde İşler Yüzde 80 Oranında TamamlandıÖnceki Haber

Diş Hekimliği Fakültesinde İşler Yüzde 8...

CHP 81 İlden Seslendi: "Ücretsiz Öğün Acil İhtiyaçtır Ve Bu Konu Derhal Çözülmelidir"Sonraki Haber

CHP 81 İlden Seslendi: "Ücretsiz Öğün Ac...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar