Başkan Aktürk: “Herhangi Bir Aralıkta Değil Her Zaman Yanınızdayız”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Aktürk: “Herhangi Bir Aralıkta Değil Her Zaman Yanınızdayız”
AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, "Herhangi bir aralıkta değil her zaman yanınızdayız" dedi.
Cavit

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün önemine vurgu yapan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, bir mesaj yayımladı. Engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek için birçok düzenlemeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Aktürk, her zaman engelli vatandaşların yanında olacaklarını söyledi.

 

"Kadım Devlet Anlayışımızdan Aldığımız İlhamla Hareket Ediyoruz"

Vatandaşların yaşam kalitesini yükseltecek düzenlemeleri öncelik olarak gördüklerini ifade eden Aktürk, "Sosyal politikalar alanında inancımızdan, medeniyetimizden ve kadim devlet anlayışımızdan aldığımız ilhamla hareket ediyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak hayata geçirdiğimiz politikalarda sosyal devlet anlayışını hakim kılmamız, devletimizin sosyal güvenlik şemsiyesi altına sadece özel grupları değil tüm vatandaşlarımızı almamız bu bakış açısının tezahürüdür" dedi.

 

"Özel Gereksinimi Olan Grupların Hayatını Kolaylaştırmak İçin Önemli Adımlar Attık"

Sosyal devlet ilkesine uygun hareket ettiklerini belirten Aktürk, "Çocuklardan yaşlılara, kadınlardan engellilere kadar toplumun tüm kesimlerini gözetiyor, politikalarımızı hak temelli anlayışla hayata geçiriyoruz. Özel gereksinimi olan grupların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam standartlarını yükseltmek için önemli adımlar attık. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana özel grupların kamu hizmetlerinden eşit şekilde yararlanması için büyük özveriyle çalışıyoruz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eğitimden sağlığa, istihdamdan girişimciliğe, evde bakımdan erişilebilirliğe kadar geniş yelpazede pek çok düzenlemeyi hayata geçirdik. 2005 yılında Engelliler Kanunu’nu çıkardık. 2010 yılında yapılan anayasa değişikliğiyle engellilere yönelik pozitif ayrımcılığı anayasal güvenceye kavuşturduk. 2012 yılında ayrı ve merkezi sınav uygulaması getirdik. 2013 yılında yapılan düzenlemeyle incitici ifadeleri mevzuattan tamamen çıkardık" ifadelerini kullandı.

 

"Amacımız Özel Gereksinime Sahip Bireylerin Aktif Şekilde Yaşamlarını Sürdürebilmelerini Sağlamak"

Engellilerin sosyal yaşama katılımının büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Aktürk, "Hizmete sunduğumuz engelsiz gündüz yaşam merkezleriyle evde bakım yardımı ile istihdamı teşvik politikalarıyla kültürel etkinliklerden sportif faaliyetlere, engelli kardeşlerimizin sosyal katılımlarını artıracak yeni düzenlemeleri hayata geçirdik.

Ayrıca konut hizmetlerinden ulaşıma pek çok alanda şehirlerimizde erişilebilirliği sağladık. Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut seferberliği olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ kampanyası kapsamında engellilerimize özel kontenjan ayırdık. Amacımız özel gereksinime sahip bireylerin toplumsal yaşamın tüm alanlarında aktif şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün bu hususta toplumsal farkındalığın, hassasiyetin ve dayanışmanın daha da artmasına vesile olmasını temenni ediyorum" dedi. Haber Bülteni


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"Vahşi Saldırganlığa Sağlanan Açık ve Gizli Destekleri En Ağır Şekilde Kınıyoruz"Önceki Haber

"Vahşi Saldırganlığa Sağlanan Açık ve Gi...

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Cuma Namazı İle İbadete AçıldıSonraki Haber

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Cuma Nama...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar