Esnaf Dert Yumağında Boğuluyor: Artık Bıktık!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Esnaf Dert Yumağında Boğuluyor: Artık Bıktık!
CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, afaki fiyat artışlarının esnaflarla vatandaşları karşı karşıya getirdiğini belirterek, esnafın da vatandaşın da dert yandıklarını söyledi.
Evren

CHP İl Başkanı Hacı Ali Keleş, Merkez İlçe Başkanı Ayfer Yılmaz, Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ali Abbas Ertürk ve partililerle birlikte Kurşunlu Cami arkasındaki cadde esnafına ziyarette bulundu.

Enflasyon Kontrol Edilemez Bir Biçimde Artıyor

Ramazan ayının yaklaşmasına rağmen çarşıda bir hareketlilik olmadığını, gıda başta olmak üzere, günlük hayatın vazgeçilmezi olan pek çok kalem ürüne hemen her gün ciddi zamların geldiğini söyleyen Keleş, “Esnafımız ürününü yüksek maliyetlere almak zorunda kalınca vatandaşlarımızın da cebinden çıkan para artıyor. Enflasyon kontrol edilemez biçimde artmaya devam ediyor. Esnafımız da dertli vatandaşımız da. Ama kimse umudunu kaybetmesin; iktidara gelmemize çok az kaldı. Herkesin yüzünün güldüğü güzel günler çok yakın” dedi. 

“Hem Satış Yapamıyoruz Hem Borçlarımızı Ödeyemiyoruz”

CHP heyetinin ziyaretleri esnasında esnaf da sıkıntısını anlattı. Aldıkları ürünü ertesi gün aynı fiyata alamamaktan şikâyet eden esnaflar, "Esnaf artık bıktı! Ucuza alamadığımız için ucuza satamıyoruz. Pahalıya satınca da vatandaşlarımız alamıyor. Bu kısır döngü içinde yaşamaya çalışıyoruz. Ülkeyi yönetenler bizlere kulak tıkamış durumda. Sesimizi duyuramıyoruz. Kısa süre sonra Ramazan ayı başlayacak. Normal şartlarda Ramazan ayı başlamadan haftalar önce çarşı-pazar hareketlenirdi. Şimdi ise yaprak kımıldamıyor. Herkes gırtlağına kadar borçlu. Pek çok esnaf arkadaşımız ya kepenkleri kapatıyor ya da yüksek faizli kredilere mecbur kalıyor" dedi. 

“Ekonomik Sorun Artık Sosyal Bir Yara Oldu”

CHP Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ali Abbas Ertürk de yaşanan ekonomik problemlerin artık toplumsal bir sorun yumağına dönüştüğünü ifade ederek, “İktidar sahiplerinin keyfi yerinde olabilir ama vatandaşlarımız için durum çok vahim. Esnaf sattığı ürünü aynı fiyata yerine koyamıyor, toptancı çekle veya senetle değil nakit parayla çalışıyor, krediler birikmiş, ödemeler yapılamıyor, maliyetler neredeyse gün içinde birkaç kez farklılaşıyor. İçinde bulunduğumuz bu sorunu sadece ekonomik kriz olarak adlandırmak eksik kalır; bu artık sosyal bir yaraya dönüşmüş durumda” dedi.Tüm bu meselelerin liyakat sahibi kadrolarla hızlı biçimde çözülebileceğini ve bunun ilk adımının da 14 Mayıs seçimleri için kurulacak sandıklardan geçtiğini vurgulayan Ali Abbas Ertürk, “Milletin iktidarında kimse kendisini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek. İnşallah güzel günlere doğru ilerliyoruz. Biz hazırız; vatandaşlarımız da asla umudunu yitirmesin” dedi.  CHP heyeti esnafları ziyaret programında, ekonomik problemlere ilişkin oluşturulan çözüm reçetelerine ilişkin de bilgilendirmede bulundu. Haber Bülteni


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
18 Mart Azim Ve Vatan Sevgisinin ZaferidirÖnceki Haber

18 Mart Azim Ve Vatan Sevgisinin Zaferid...

Depreme Karşı İnşaat Sektörü Atso’da BuluşuyorSonraki Haber

Depreme Karşı İnşaat Sektörü Atso’da Bul...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar