LGS Birincisi Öğrenciler, Tercihlerini Vali Kumbuzoğlu İle Birlikte Yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
LGS Birincisi Öğrenciler, Tercihlerini Vali Kumbuzoğlu İle Birlikte Yaptı
LGS’de tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan 6 öğrenci, lise tercihlerini Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile birlikte yaptı. 

 Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından döneminin üniversitesi olan tarihi Zinciriye Medresesi’nde oluşturulan LGS Sınav Tercih Merkezi’nde Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, LGS birincisi öğrenciler ve aileleri ile buluştu. 

Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın da hazır bulunduğu buluşmada öğrenciler ve aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Kumbuzoğlu, herkesin severek ve isteyerek yaptığı işte hedefe odaklanmasının önemini belirtti.

“Öğretmen Öğrenciye Dokunduğu Kadar Adım Atabiliyor”

Eğitimde öğretmenin önemini “Öğretmen öğrenciye dokunduğu kadar adım atabiliyor’ diye özetleyen Vali Kumbuzoğlu, “Öğretmenlerimizin emekleri çok kutsaldır. İyi bir öğretmen anne baba kadar kıymetli ve değerlidir. Ama perde arkasında anne babaların stratejik kıymeti değeri zaten ölçülmez. Allah böyle anne babaların sayılarını artırsın. Onlar hayatın meşakkatleri arasında evlatlarına böyle bir başarıyı yaşatıyorlar. Bu, günümüzde her babayiğidin harcı değil” açıklamasında bulundu.

“Aksaray’ımıza Ülke Çapında Marka Duygusu Yaşattınız”

LGS sınavında tüm sorulara doğru cevap veren 6 öğrencinin çok büyük bir başarı elde ettiğini kaydeden Vali Kumbuzoğlu, “Değerli evlatlarımız sizler bu başarınızla değer olarak zirve yaptınız. Aksaray’ımıza ülke çapında marka duygusunu yaşattınız. Bütün öğretmen ve yöneticilerimize bu başarıdaki emekleri için teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun. Bir başarı diğer bir başarıyı tetikler. Başarıya varan yollarınız aydınlık olsun. Türkiye Cumhuriyeti daha da güçlenecek kendi bölgesinde dünyada örnek bir ülke olmaya devam edecektir. Bunun için anne-baba görevini en güzel şekilde yaparsa öğretmenlerimiz yaparsa güzel başarı grafiği ortaya çıkıyor. Herkes görevini severek, isteyerek yapar hedefe kitlenirse, her birimiz üzerimize düşeni yaparsak maksat hâsıl olur” dedi. 

Sonrasında Vali Kumbuzoğlu, LGS birincisi öğrencilerle tercih edecekleri okulların sıralamasını birlikte yaptı. Öğrencilere ‘Son kararınız mı?’ diye soran Vali Kumbuzoğlu, öğrencilerle birlikte yaptıkları okul tercihlerinin onaylarını kaydetti. LGS birincisi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Öğrencileri Fulin Su Mutlu, Asım Arıbaş, Özel  Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Öğrencisi İnanç Kayan,  Saadet Güney İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Nisa Uysal, Özel Ak İrfan Ortaokulu Öğrencileri Gül Nida İnel ve Muhammet Semih Kaya’ya kara kalem çizilen portrelerini hediye eden Vali Kumbuzoğlu, öğrenci ve ailelerini bu üstün başarıdan dolayı tebrik etti. Haber Bülteni


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Haziran Ayında Jandarma Ve Emniyet Şehirde Kuş UçurtmadıÖnceki Haber

Haziran Ayında Jandarma Ve Emniyet Şehir...

Yaz Spor Okulları Büyük İlgi GörüyorSonraki Haber

Yaz Spor Okulları Büyük İlgi Görüyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar