MHP'de Yerel Seçimler İçin Başvurular Başlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MHP'de Yerel Seçimler İçin Başvurular Başlıyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş, 13 Kasım-15 Aralık 2023 tarihleri arasında MHP'de yerel seçim aday adaylığı başvurularının alınacağını duyurdu.

Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, teşkilat başkanlıklarına seçim sürecine ilişkin takvimi açıklayan bir genelge gönderdi. Başkan Karataş da konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

 

"Aday Adaylığı Başvurusu Yapacak Kamu Görevlileri ve MHP'de Görevli Üyeler 1 Aralık'a Kadar İstifa Etmeli"

Başkan Karataş, "31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde; belediye başkanlığı, belediye meclisi ve büyükşehir olmayan 51 ilde il genel meclisi üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunacak olan kamu görevlileri ve teşkilatlarımızda görev yapan başkan ve yönetim kurulu üyeleri, YSK’nın 1460 nolu kararına istinaden 1 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’a kadar istifa etmeleri gerekmektedir" açıklamasında bulundu.

 

"Aday Adaylığı Başvuruları 13 Kasım'da Başlıyor"

Başvuruların nereye yapılacağı konusunda ise Karataş, "Belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyelikleri için aday adaylığı başvuruları 13 Kasım 2023 tarihinde başlayacak olup, bu süre 15 Aralık 2023 Cuma günü sona erecektir. Belediye başkanı aday adayları MHP Genel Merkezi’nde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na müracaat edeceklerdir. Belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyelikleri için ise aday adayları bağlı bulundukları il ve ilçe teşkilatlarımıza başvuru yapacaklardır" dedi.

 

İstenen Evraklar İçin Başkanlıklara Müracaat Edilmeli

İstenen evraklar hakkında da bilgi veren Karataş, "Aday adaylarımızdan istenen evraklar, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti Yıldız imzasıyla hazırlanan ve Genel Merkezimizce 9 Kasım 2023 tarihli 2023/05-375 sayılı genelgede açıklanmıştır. Genelgede yer alan ihtiyaç duyulabilecek bilgilerin, il ve ilçe başkanlıklarımıza müracaat edilerek öğrenilmesi de mümkündür. Seçim sürecinin ve seçimin ülkemize, milletimize ve Aksaray'ımıza hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. Haber Bülteni


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜBİTAK Burs Ödemeleri ve Destek Üst Limitleri ArttıÖnceki Haber

TÜBİTAK Burs Ödemeleri ve Destek Üst Lim...

İYİ Parti Aksaray İl Başkanlığı, Atatürk Filminde BuluştuSonraki Haber

İYİ Parti Aksaray İl Başkanlığı, Atatürk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar