"Zamanı Ve Mekânı Yönlendiren Muhteşem Bir Gençlik Geliyor"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Zamanı Ve Mekânı Yönlendiren Muhteşem Bir Gençlik Geliyor"
Aksaray Hazım Kulak Anadolu Lisesi, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bilim projeleri kapsamında bilim sergisi düzenledi. 

 Hazım Kulak Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen serginin açılışına Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Ali Bayer, Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Yoldaş, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katılım gösterdi.

"Zamanı ve Mekânı Yönlendiren Muhteşem Bir Gençlik Geliyor"

Serginin açılışında konuşan Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; bilim ve bilimsel çalışmaların önemine dikkat çekerek bu konuda TÜBİTAK’ın önemli hizmetler verdiğini söyleyerek, "Geleceğe yönelik proje insanı olmak, zamanı ve mekânı yönlendiren, yöneten muhteşem bir gençlik geliyor.  Ezberci değil; düşünen, araştıran, analiz yapan, sorgulayan, muhakeme yapan bir gençlik. Bakın lise çağlarında bu projeleri yapmanın altında şöyle önemli bir gerçek yatıyor. Hangi meslek olursa olsun ileride hukukçu olabilirsiniz, eğitimci olabilirsiniz, mühendis olabilirsiniz, hangi dalda olursa olsun hiç önemli değil ama bir şey öğreniyoruz burada; proje insanı olmak çok kıymetli. Hangi dalda olursak olalım proje insanı olmak gerekiyor. İdealleri olan, geleceğe yönelik farklı gerçekler peşinde koşan, sürekli düşünen, sorgulayan gençlerimiz. Bunun mutluğunu bu sergilerde yaşıyoruz" dedi. 

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 68 öğrenci ve 17 danışman öğretmen tarafından hazırlanan; binalara nefes aldırma, ses frekanslarının bitkilerinin büyümesine etkisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ideal köy evleri ve projesinin günümüze uygulanabilirliği gibi birçok farklı alanda sunum yapılan sergiyi gezerek projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

"Yarınların Daha Aydınlık Olacağına Dair Ümidimiz Katlandı"

Öğrencileri tebrik eden Vali Kumbuzoğlu, "Gençlerin sosyal hayat, teknoloji kullanımı, eğitim, sağlık ve geleceğe dair birbirinden kıymetli, muhteşem fikirleri var. Yarınların daha aydınlık olacağına dair ümidimiz katlandı. Hepsine çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi. Haber: Yakup Türk

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şüphe Üzerine Aranan Çekiciden Bakın Ne Çıktı!Önceki Haber

Şüphe Üzerine Aranan Çekiciden Bakın Ne...

Kızıl Kilise'de Temizlik Çalışması YapıldıSonraki Haber

Kızıl Kilise'de Temizlik Çalışması Yapıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar