Dilek Eyüboğlu

Dilek Eyüboğlu

Mail: dilek.ekspres@gmail.com

Aday Adaylarına Kıran mı Girdi?

 2023 genel seçimleri için olası tarihler üzerinde tartışmalar devam ederken yapılacak seçimler için ülke genelinde olduğu gibi Aksaray’da da adaylık yarışı başladı. 

Siyasi partilerin aday adayları tek tük sahada,

 Tek tük diyorum çünkü birkaç ay sonra yapılacak seçimlerdemilletvekili seçiminde büyük rekabet yaşanması bekleniyordu.

Türkiye geneli için bunu söylemek pek mümkün değil ama Aksaray’da şu ana kadar sahaya çıkan aday adayı sayısında beklenen tablo henüz gün yüzüne çıkmadı.

Milletvekili olma hayali kuran,

  Kamuoyu ve partilerinin genel merkezleriyle temaslarını yoğunlaştıran ancak siyaset ikliminin yarattığı belirsizlik nedeniyle nabız yoklayanların sayısı şu an elimizde olan aday adaylarından daha fazla.

Şöyle ki önceki seçimlere kıyasla baktığımızda en fazla aday adayının yarıştığı Aksaray’da hep birinci olan Ak Parti’de bile henüz iki aday adayı var.

Geçmiş dönemlerde seçimlere bu kadar az zaman kamışken en fazla aday adayı hangi partiden çıkacak iddialarını tartışırdık. 

Hani bu seçim aday adaylarına kıran girdi desek teşbihte hata etmiş olmayız sanırım.

Gelelim sahadaki birbirinden kıymetli milletvekili aday adaylarına.

Hepsi kamuoyunda yakından tanıdığımız isimler,

Tabii birçoğu ile birlikte çalışmış olmanın da getirdiği gönül rahatlığıyla anlatabilirim.

İlk olarak CHP’den Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ali Abbas Ertürk Beyefendi.

Her kesim tarafından siyasi çizgisinin ötesinde benimsenmiş sevilmiş bir isim. Partisi dışında Aksaray’ın çözüm bekleyen sorunlarına ve yolsuzlukların açığa çıkmasına büyük katkılar sunan Ali Bey için abartıyor diyebilirsiniz ama şahsına oy verilebilecek bir siyasetçi gözüyle bakan ve değerlendiren çok.

Bu teveccühe mazhar başka bir aday adayı ise Ak Parti’den Mahmut Aktürk Beyefendi.

Siyasi şartlarla partisinin çatısı altında ve STK Başkanı olarak memleketi için uzun yıllardır mücadele veren Sn. Aktürk’te kamuoyunda samimiyetle kucaklanan ve desteklenen bir isim.

Uzun yıllardır Ak Parti’nin Aksaray’da ki adayadaylarının ya da adaylarının kamuoyundaki karşılığına bakacak olursak Mahmut Bey tartışılmayan ve olacaksa böyle adaylar çıksın işte bu denilen kıymetli isimler arasında.

Ak Parti’de uzun yıllardır siyaset yapan ve aday adaylığını açıklayan diğer bir isim Sn. Hüseyin Altınsoy’a gelecek olursak partisi içerisindeki çekişmelerin odağında çok yıpratıldı. Kendisi deneyimli bir siyasetçi böylesi bir değerlendirme yaparken ne kastettiğimi gönül koysa da eminim anlayacaktır. Parti içi rekabette kendisine kolaylıklar diliyorum.

İyi Parti’nin aday adayları arasında olan ve Aksaray’da ilk milletvekili aday adaylığını açıklayan Orhan Aydın, Aksaray’a kazandırdığı hizmetler hafızalarda yerini koruyor ancak aday adayı olduğu yerden uzak siyaset kamuoyundaki etkinliğini zayıflatıyor. 

İyi Parti’den aday adaylığı için hazırlıklarına devam eden başka bir isimde Aksaray futbol kamuoyunun efsane başkanı olarak bilinen ve çok sevilen Ali Karakuş,

 Ne yapacağı kamuoyunda şimdiden merak uyandırdı. Renkli kişiliğiyle siyasetin gri havasına taze kan getireceği aşikâr.

Mevcut milletvekilleri ile diğer aday adayları ve henüz sahaya inmeyen yeni yüzler ve isimlerle birlikte partilerin aday listeleri açıklanana kadar değerlendirmelerimiz devam edecek elbet.

Yazmadan duramayacağım insan tutamayınca kendiniJ  Valimiz Sayın Hamza Aydoğdu’nun siyasete atılması konusunda sürpriz olasılıklarında konuşulduğu kulis bilgileri arasında.

Süreç içerisinde hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Teşekkür Ederim

Ara ara yazmadığım dönemler oluyor. Ara verdiğim bu dönemin üzerinden 2 yıl geçmiş bu kadar uzun bir araya rağmen siz okurlarımızdan çok güzel mesajlar aldım. E- postayla göndermiş olduğunuz mesajlarla gazete köşemde kurduğumuz bağ beni tekrar yazı yazmaya motive etti.  Sizlerden geri bildirim almak takdir edilmek bizler için motive edici en büyük ödül.  Hepinize çok teşekkür ederim. Eleştiri ve yorumlarınızı iletmeye devam edin lütfen. 

Sevgiyle kalın.

Kitap önerisi:  Gece Yarısı Kütüphanesi/ MattHaıg

Sizin de kitapönerilerinizi bekliyorum!

Twitter:@dilek_eyuboglu

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar