Molla Harç

Molla Harç

Mail: mollaharc@hotmail.com

Çarşı Pazar “Cep Yakıyor”

 Bırakın alışveriş yapmayı seyredemiyorlar bile. Siz o birkaç tane alışveriş yapanlara bakmayın

Ne oluyor Türkiye sana böyle. Hep beraber ayağa mı kalktınız. Fiyatlar almış başını gidiyor.

Enteresan çok çok enteresan değil mi? Özellikle Pazar da bırakın marketleri, sebze meyve fiyatları önü alınmaz bir hal almış.

Üretici hiç mi hiç memnun değil. Tüketicinin zaten memnun olabileceğini aklımızdan bile geçirmiyoruz. Peki ne oluyor bu Türkiye ye !...

Bu fiyatları dış mihraklar mı diyor bu kadar fiyatları artırın diye. Onlar da mı bizim pazarımızda satış yapıyorlar da biz farkında değiliz. Yada onlar pazarcılarımızın arasına ajan falan mı soktular farkında değiliz. Bu kadar fiyatları yükseltin diye talimat veriyorlar.

Yani paranoya geçirmemek mümkün değil. Ya hu kardeşim el insaf ya… bu ülke tarım ülkesi burada biberin kilosu 20 lira olur mu, patlıcanın kilosu 18 lira olur mu be hey mübarekler.

Domates domates diyorlar sera vurdu diyorlar. Ya hu kardeşim sera vurduysa o zaman ürün az olmalı değil mi!... hal bu ki terekler domatesin envayi çeşidi ile dolu değil mi. İstediğinden istediğin kadar bulamıyor musun , peki nedir bu kadar fiyatlar 10 liraya domates mi olur!...

Haydi, onları dolu vurdu peki patates soğanı ne vurdu. Patates her yer patates alabildiğin kadar patates. Nevşehir patates Isparta dolayları patates bu kadar cips fabrikaları neden buralara kadar gelip oralarda fabrika açtılar ucuzca ulaşıldığı için değil mi.

Peki bu cips fabrikaları bu fiyatlardan alsalar cips fiyatları böyle mi olmalı sizce. Efendiler efendiler işin içinde iş var…

Soğana ne demeli soğan ne oldu da peki bu kadar fiyatı yüksek. Kimseleri inandıramazsınız. Ya hu kardeşim devlet zorla kontrol etse ne olacak siz kendi vicdanınızda rahatsanız o zaman diyecek yok.

Neden bu sene böyle neden …

Enteresan değil mi duruldu duruldu aniden bu sene hiç kimsenin akıl erdiremediği şekilde her şey alt üst oldu. Ama işin asıl enteresan olan yanı buna kimseler bir cevap bulamıyor. Belki kimileri timsah gözyaşı döküyorlar belki birileri bunu fırsata çeviriyor. Belki birileri el atından destekleyip dışarıdaki halka karşısındaymış gibi görünüyor. Yapmayın beyler yapmayın. Bu insanlar daha düne kadar ellerini tutuyordunuz, öpüşüyordunuz. Ne oldu size ne oldu.

Bu çiftçinin halini hiç soramıyorsunuz zaten. Sorduğunuz anda neredeyse hiç sebepsiz yere tokat yiyeceksiniz. Sizce bu kadar gariban sesi çıkmayan çiftçiyi ne asabi etti dersiniz… Ben en çok ta aday olan siyasi kardeşlerimize üzülüyorum her gidilen yerde bunlar önlerine getirilince acaba nasıl cevap veriyorlar. İşleri çok zor inanın çok zor.

Durum yine taaa eski enflasyonların, enflasyon canavarlarının karikatürlerinin baş tacı edildiği Türkiye ye gidiliyor. En korkuncu da bu. ne diyelim. Allah sabır versin bu millete, o kadar çok şeyin altında eziliyorlar ki. Böyle bir millet var mıdır ki dünyada, hem ezil hem hiç ses çıkar ma…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar