Mustafa Ünalan

Mustafa Ünalan

Mail: mustafaunalan@hotmail.com

Dün Bismillah Bugün Maşallah

Çanakkale zaferinin 108 yıllarına girerken Oruç ve seçim arifesine de girmiş olduk. Türkiye’nin özgün savaş uçağı Milli Muharip Uçağı, ardından HÜR Jet de piste çıktı. ATAK 2 yakında motor çalıştıracak, ANKA 3 de ilk uçuşunu gerçekleştirecek MİLGEM Projesi kapsamında inşa edilen ve Türkiye'nin ilk milli savaş gemisi Dünyanın ilk İHA SİHA gemisi, mühimmatı ile beraber, yine mili uzun menzilli füzeler ve daha kamuoyuna açıklanmayan neler neler! Hem milli, hem de binlerce Türk mühendis yetişmiş, hem de on binlere istihdam sağlanmış, yol köprü, baraj nükleer santral, şehir hastaneleri ile Çanakkale ruhuna yakışır, yeni Türkiye ye bu yapılan beşinci nesil savunma sanayimiz, silah gereçler ile daha da gururlu olmamızı söylüyor ülkeyi yönetenler.

Bu yapılan yeni nesil silah ve mühimmatı da ALLAH AZZE VE CELLE nin cihat edin emrine de uygun düşer, Enfal süresi 60 ayeti mealen düşmanı korkutmak için besili atlar gibi donanımlı düşmana korku saracak silah, o gün ok yay at idi, bugün en son teknoloji ile her şeyi sizde üretin, bu ayetin açılımı İHA SİHA, tank top, uçak füze gibi düşmanı korkutmak için yapılan her şey, 6TILI masa bunların üstüne ne koymayı vaat ediyor bize? Bir hazırlıkları var mı? Kaynakları ne? Haçlı zihniyeti Baydın, FETO, PKK HDP Yunan Avrupa Türkiye başardığı için kıskanıyor da! 8’li masadakiler neden hep olumsuz konuşur?  Bu kazanımlardan gurur duymaz? Aksine mesela CHP nin önünü açtığı, 6’lı masadaki ortaklarında göz yumduğu HDP cesaretini bunlardan alıp bu yıl nevruzu bahane ederek Diyarbakır’da, ne kadar yaşa dışı örgüt varsa bir araya getiren, CHP’nin onları sahiplenmesi, diğer ortakların göz yumması değil mi? LGBT gibi, HDP PKK gibi toplumun ekser çoğunluğuna ter,  yaşa dışı Apo ve diğer teröristleri öven, meydanda posterlerini açan azınlığa, bu 8’li masa oy koltuk uğruna taraf olup cesaret vermiş olmuyor mu? Türkiye’de nevruz kutluyor. Bu zihniyet, fakat bir tane Türk bayrağı yok, işçi partisi HDP PKK bayrakları açarak Türkiye’de Türk bayrağı olmadan nevruz kutladılar, Ey ülkücü Meral, Mücahit Temel 6’lı masayı kuranlar hiç utanma duygusu kalmadı mı? Olanları tepkisiz seyredip durdunuz?  Maide süresi 33; Allah ve Resul'üyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası öldürülmeleri veya asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çapraz kesilmesi veya yerlerinden sürgün edilmeleridir. İşte bu durum, onlar için dünyada bir rezilliktir. Ahirette ise onlar için büyük bir azap vardır.

Bu Ayet geçerlimi?  Sadece eskilere mi inmiş bu ayet? Mücahit Temel?  Veya MAİDE 34: Ancak onlar üzerinde bir karara varmanızdan önce Tevbe edenler hariç. İyi bilin ki Allah, çok bağışlayıcıdır, rahmeti kesintisizdir. Bu ayete göre ne yapılmalı 6TILI masa sizde Tevbe edip yanlışlarınızdan vaz geçer misiniz? Hadi 77 sinden sonra koltuk uğruna kim ne isterse vereceğini söyleyen, hem de Seyit olduğu haç umre yaptığı söylenen bay kemal? Suçluların dışarı çıkması,  Türkiye’de dış güçlerin istediği özerklik kuracakmış, LGBT aile yapısını bozmazmış, bunları 6’lı masanın açıkladığı CUMHUR başkanı adayı söyleyeniyle? Koltuk uğruna, bunlar normal mi? Aile yapısını bozmaz dediğiniz, LGBT fiillerde bulunan kendi ailenizde kaç kişi var? Buda normal özgürlük dermişin Babacan, Bay Kemal? Mesela bir partili CUMHUR başkanı tarafsız olmalı demişti Bay Kemal, taraflı Cumhurbaşkanı olursam, bu topraklarda şeref namus kavramları çok önemli, ben namusuz ve şerefsiz bir CUMHUR başkanı olmam demiyor muydu? Eee şimdi ne oldu? Artı şimdi yanındaki bir değil,6 ayrı, ayrı parti, partili CUMHUR başkanı yardımcısı şerefsiz namussuz mu olmuş oluyor Bay Kemale göre? Hadi şerefi namusu bırak, 8 başlı CUMHUR başkanı Türkiye’nin sorunu olan, acil çözülmesi gereken bir konuyu 6 ayrı zıt görüşlü kişiler nasıl anlaşacak? Mesela deprem bölgesine tek maaş bağışlayan canlı yayında reklamını yapan, çok büyük olduğunu söyleyen bu partiler tek maaşla mı deprem de zarar gören vatandaşların yaralarını sarıp evlerini nasıl yapacaksınız? Türkiye sorunu çözüp daha iyi günlere nasıl götüreceksiniz? Mantıklı projelerinizi söyleyin ki size oyumu vereyim sayın 6’lı asıl, 2 yedekli masa liderleri. Hep devleti suçlamak ile hiç bir işe çözüm sunmadan devlet yönetilir mi?    ‘Siz ne vaat ediyorsunuz biz seçmenlere? ALLAH AZZE VE CELLE Şüphesiz ki Allah, emanetleri ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletli olmanızı size emreder. Allah, bununla sizlere ne güzel öğüt veriyor. Şüphesiz Allah (işiten ve dualara icabet eden) Semi’, (her şeyi gören) Basîr’dir. (4/Nisâ, 58), ayetinde.

Mesela aylarca yıpranmasın diye gizlendiğini söylediğiniz 6’lı masa CUMHUR adayı Bay Kemalamış eee her seçmenin bildiği kişi değil mi? Seçmenle dalga geçmiş olmadınız mı?  40 senedir halkın önünde eksiği yanlışı olan diğer aday Erdoğan da adaylığı en baştan her seçmen biliyordu yıpratmış mı oldunuz? Adam rekor kırmış siyaseten seçile seçile mesela HDP ile bay kemal 18 Mart Zafer Bayramında buluşacaklardı, PKK’yı taşıyan helikopter düşüncemi buluşmadılar toplantı sonraki genlere ertelendi, içindekiler ölünce, helikopterler hangi Türk Düşmanı ülkelerinmiş? HDP’lilere sonra 12 maddelik anlaşma metnini kimler hazırladı bay kemalin önüne koydu? Bu maddeler Türkiye’nin menfaatine mi? Ülkücü meral ile mücahit Temelin görüşü ne? 6TILI masanın içine sindi mi? Seçmene anlatın ki size oy vereyim. Tek adam dediğiniz hem dünyada yapılanları takip ediyor, o liderleri uyarıyor, her gün onlarca yaptığı eserin, açılışını yapıyor, şunları da yapacağız diye vaat ediyor, doğalgaz petrol, elektrik yerli sanayi gibi dışa bağımlığımız bitti, paralar kasada kalacak bizde zenginleyeceğiz gibi onlarca konuyu, açık net delillerle vatandaşa sunduğu için ben oyumu CUMHUR ittifakına vereceğim, Dünya ile rekabet edebilecek, Türkiye’deki sorunları çözeceğine inandığım için.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar