Aksaraylı 2135 Esnaf Kredi Onayı Bekliyor 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aksaray Esnaf Kredi ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Altın, Esnafa Destek kredisine, Aksaraylı esnafın büyük ilgi gösterdiğini belirterek, 2.135 esnafın kredi onayı beklediğini açıkladı. Altın, "Küçük esnafın yoğun kredi talebine yetişemiyoruz mart ayına kadar kredi müracaatı almıyoruz" ifadelerini kullanırken, üçüncü aydan sonra müracaatların yeniden açılacağını söyledi. 

 Açıklamalarda bulunan Başkan Yaşar Altın, 2.135 esnafın bankalardaki incelemelerinin sürdüğünü, kredi almaya hak kazanan esnafın mart ayı içinde kredi ödemelerini alacağını ifade etti.

Yüzde 7,5 Faizle İyi Bir İmkan Sağlanmış Oluyor

Altın, ipotek ve kefil banka skoru iyi olan esnafın kredi alabileceğini belirterek, "Halk Bankası aracılığı ile kooperatifimiz olarak küçük esnaf diye tabir ettiğimiz esnaflarımız, oda kaydı ve sicil kaydı olmak şartıyla normal kredi talebinde bulunuyor, biz esnafa kefil oluyoruz, esnaf da kendine kefil oluyor, şartlar uygun olursa %7,5 faizle esnafa iyi bir imkan sağlamış oluyoruz" dedi.

Kredi üst limitin 500 bin TL olduğunu söyleyen Altın, sıfır araç almak isteyen esnafın da 1.5 milyon TL kredi kullanabileceğini belirterek, sıfır araç kredi talebinin çok fazla olmasından dolayı 1.5 milyon TL'lik kredi ihtiyacını karşılayamadıklarını söyledi. 

Mart Ayına Kadar Kredi Taleplerini Almıyoruz

Kredi müracaatlarının ocak ayının ilk haftasında alındığını söyleyen Altın, bir hafta içinde binin üzerinde esnafın müracaat ettiğini söyledi. Altın, "500 bin TL'lik kredi talebinde bulunan esnafımızın kredisinin onaylanması için ipotek ve kefil bulması, bankalardaki kredi notunun iyi olması ve icralık takibinin olmaması gerekmektedir" dedi. Altın, mart ayına kadar kredi taleplerini durduklarını ifade ederken, "Müracaat alamıyoruz. Üçüncü ayda tekrar müracaatları almaya başlayacağız" dedi.

Tüm Esnaflar Destek Kredisine Rahat Ulaşıyor

Altın, küçük esnafın kendi yağında kavrulan bir kesim olduğunu belirterek, "Esnafımız kendi yumurtasını kendi sahasında pişiren bir kesim olduğu için krediler ile kendisini idare etmeye çalışıyor. Bankalar da bizim kullandırdığımız esnaf kredileri için bir zorluk çıkartmıyor. Şartları uygun olan tüm esnaflar destek kredisine rahat ulaşıyor" açıklamasında bulundu. Haber: Kemal Onur Atalay


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Metal İşçilerinin Zam Oranı Yüzde 34 OlduÖnceki Haber

Metal İşçilerinin Zam Oranı Yüzde 34 Old...

Aksaray'dan 214 Milyon Dolarlık İhracat BaşarısıSonraki Haber

Aksaray'dan 214 Milyon Dolarlık İhracat...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar