Reklamı Geç
Avrupa'da Yaşama Fırsatı

Özdemir, CHP İl Başkanlığına Adaylığını İlan Etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özdemir, CHP İl Başkanlığına Adaylığını İlan Etti
CHP Aksaray İl Başkanlığı'nda açıklamalarda bulunan Avukat Bilal Özdemir, CHP Aksaray İl Başkanlığı için aday olduğunu ilan etti.

CHP Aksaray İl Başkanlığı'nda açıklamalarda bulunan Avukat Bilal Özdemir, CHP Aksaray İl Başkanlığı için aday olduğunu ilan ederek, "Umudu yeşertmek için, çoban ateşini Anadolu’nun merkezi olan Aksaray’dan yakmak için çıktığım bu yolda siz değerli partililerimizi ve hemşerilerimizi birlikte yürümeye davet ediyorum" dedi. 

CHP Aksaray İl Başkanlığı'nda açıklamalarda bulunan Avukat Bilal Özdemir, basın açıklaması yaparak, CHP İl Başkanlığı için adaylığını ilan etti. CHP Genel Merkezi'nin 14-28 Mayıs seçimlerinde aldığı tutumu eleştiren Bilal Özdemir, "değişim" mesajı vererek, CHP'nin hiçbir zaman umudunu yitirmediğinin altını çizdi.

 

"Yapılan Hataların Bedelini Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile Meclis Çoğunluğunu Kaybederek Ödedik" 

Konuşmasına son seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak başlayan Özdemir, "Hep birlikte yaşamış olduğumuz üzere geçtiğimiz Mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimini geride bıraktık. Ancak üzülerek söylemeliyim ki ülke genelinde yapılan stratejik, siyasal ve ilkesel hataların bedelini Cumhurbaşkanlığı seçimi ile meclis çoğunluğunu kaybederek ve 39 milletvekilimizi de başka partilerin hanesine yazarak ödedik. Parti meclisi yerine danışmanlarla üretilen yapay politikalar ve siyasetin gerçeklerine aykırı şekilde kurulan stratejiler; kökleri Cumhuriyetimizin kuruluşundan daha eskilere dayanan partimizin ilkelerinin işlevsizleştirilmesi sonucunu doğurmuş ve bir siyasetsizleştirilme politikası partililerimize dayatılmıştır. AKP iktidarının ve Cumhur ittifakının en kötü, en zayıf ve en tepki duyulan döneminde seçimin kaybedilmesi için gereken tüm hatalar yapılmış, kaybedilmesi neredeyse imkansız olan seçim kaybedilmiştir. Elbette ki kaybedilen sadece seçim olmamıştır. Örgütlerimiz tüm moral ve motivasyonunu, Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren seçmenlerimiz umudunu ve inancını, parti üst yönetimimiz ise inandırıcılığını kaybetmiştir" dedi.

 

"CHP Örgütü Emeğin Yok Sayılarak Bir Çırpıda Silinmesi Büyük Hayal Kırıklığına Uğramıştır" 

Yanlış politikalardan en çok etkilenen örgütlerden birinin CHP Aksaray örgütleri olduğunu söyleyen Özdemir, "Aksaray tarihinde görülmemiş bir heyecanla çalışan örgütlerimiz, anketlerde açık ara seçimi kazanan milletvekilimizin genel merkezin onayıyla elinden alınmasıyla sükut-u hayale uğramıştır. Aksaray’a yepyeni bir vizyon ve siyaset anlayışı getiren Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray örgütleri partili-partisiz, oy veren-vermeyen tüm hemşehrilerimizin teveccüh gösterdiği, kimi zaman gizli gizli kimi zaman yüksek sesle alkışladığı, 'garibin gurebanın hakkını savunursa CHP Aksaray örgütü savunur' dediği bir noktaya gelmişken, bu noktaya gelebilmek için yıllardır verilen emeğin yok sayılarak bir çırpıda silinmesi sonucunda çok büyük bir hayal kırıklığına uğramıştır" ifadelerini kullandı. 

 

"CHP Aksaray İl Başkanlığı Görevini Üstlenmeye Aday Olduğumu Paylaşıyorum" 

Yaşanan hayal kırıklıklarına rağmen umutsuzluğa yer olmadığını, CHP'lilerin hiçbir zaman umudunu yitirmeyeceğini belirten Özdemir, "Ben Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül vermiş bir kardeşiniz olarak bu umudu kalbimde ve ruhumda taşıyorum. Ve umudu yeşertmek için, çoban ateşini Anadolu’nun merkezi olan Aksaray’dan yakmak için çıktığım bu yolda siz değerli partililerimizi ve hemşerilerimizi birlikte yürümeye davet ediyorum. Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi parolasıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşımak üzere çıktığımız bu yolda ve partimiz için tarihi bir dönüm noktası olan bu dönemde, benim için çok kutsal olan Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray il Başkanlığı görevini üstlenmeye aday olduğumu sizlerle paylaşıyorum" açıklamasını yaptı. 

İl Başkanlığına gelmesinin ardından izleyeceği tutumu da belirten Özdemir, "Göreve seçilmem halinde kurucu değerlere, eşitlik, özgürlük, insan hakları, hukukun üstünlüğü, adalet, emek ve emekçinin hakkı için yılmadan mücadele edeceğime, etnik ve mezhepsel kutuplaşmayı reddederek tüm farklılıkları kucaklayacağıma, insan onuruna saygılı bir anlayışla ülkemizin birliği ve halkımızın huzurunu sağlamak üzere Cumhuriyet Halk Partisinin iktidara gelmesi için yılmadan yorulmadan çalışacağıma söz veriyor, hepinize saygılar sunuyorum" sözleriyle açıklamasına son verdi. 

Bilal Özdemir'e CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, CHP Merkez İlçe Başkanı Sibel Altınpınar ve partililer de eşlik etti. Haber: Yakup Türk


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"Gazilerimiz Bu Topraklarda Yaşayan Herkes İçin Birer Onur ve Şeref Vesilesidir"Önceki Haber

"Gazilerimiz Bu Topraklarda Yaşayan Herk...

"Aile Ne Kadar Güçlüyse Toplum ve Devlet O Kadar Güçlü Olur"Sonraki Haber

"Aile Ne Kadar Güçlüyse Toplum ve Devlet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar