Seçmen Bilgi Kâğıtlarının Dökümü ve Dağıtımı Başlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Seçmen Bilgi Kâğıtlarının Dökümü ve Dağıtımı Başlıyor
31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için seçmen bilgi kağıtlarının dökümü ve dağıtımı başladı.

Aksaray Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Dağ, "Oy kullanmaya gidecek vatandaşların 31 Mart günü seçmen bilgi kâğıtlarının yanlarında bulundurulması zorunlu olmayacak" dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim takvimine göre 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için seçmen bilgi kâğıtlarının dökümüne ve dağıtımına başlandı.

 

"Bilgi Kâğıtlarının Döküm ve Dağıtımı Bugün Başlayacak"

Aksaray Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Dağ, YSK takvimine göre sürecin sürdüğünü ifade ederek, "Seçime katılma yeterliliğine sahip siyasi parti sayısı 36 olarak belirlenmişti. Yenilik Partisi ile Genç Parti'nin seçimlere katılmayacağını YSK'ye bildirmesi sonrası bu sayı 34 olarak güncellenirken, seçim takvimine göre siyasi partiler ve bağımsız adaylar 20 Şubat'ta il ve ilçe seçim kurullarına adaylık listelerini teslim etmişti. Seçime katılacak siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerleri de 27 Ocak'ta YSK Başkanlığında yapılan kura çekimi ile belirlenmişti. Seçime giden süreçte vatandaşların oy kullanacağı yerleri belirleyen seçmen bilgi kâğıtlarının döküm ve dağıtımına bugün başlanacak" dedi.

 

"Oy Kullanmak İçin Seçmen Bilgi Kağıdını Bulundurmak Zorunlu Olmayacak"

Seçmenlerin yalnızca kayıtlı oldukları sandıkta oy kullanabileceğini ifade eden Dağ, "Oy kullanmaya gidecek vatandaşların 31 Mart günü seçmen bilgi kâğıtlarının yanlarında bulundurulması zorunlu olmayacak. Seçmen bilgi kâğıtlarının dağıtımı öncesinde de seçmenler nerede oy kullanacağını öğrenebilecek. Buna göre YSK'nin internet sitesinden, e-Devlet kapısından, YSK'nın seçmen sorgulama mobil uygulamasından veya 444 9 975 numaralı YSK Çağrı Merkezi'nden seçmenler nerede oy kullanacaklarını kontrol edebilecek. Öte yandan YSK tarafından yapılan uyarıda, seçmen kaydı sorgulama işlemlerinin sadece belirtilen kanallar aracılığıyla yapılabildiği vurgulanarak, bunlar dışında gelen e-posta, çağrı ya da mesajlara itibar edilmemesi istendi" açıklamasında bulundu. Haber: Sedef Nazlı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başvurusunu Yapmayan Üreticiye Kara Haber!Önceki Haber

Başvurusunu Yapmayan Üreticiye Kara Habe...

Bakan Özhaseki Temel Atma Töreni ve Açılış İçin Aksaray’a GeliyorSonraki Haber

Bakan Özhaseki Temel Atma Töreni ve Açıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar