Reklamı Geç
Avrupa'da Yaşama Fırsatı

Başkan Aktürk: “Aksaraylı Üreticilere 2 Milyon 633 Bin 715 TL”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Aktürk: “Aksaraylı Üreticilere 2 Milyon 633 Bin 715 TL”
AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere destek amacıyla hesaplarına yatırılan 2 milyon 633 bin 715 TL’lik ödemenin, tarımsal kalkınma için büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Başkan Aktürk, AK Parti'nin Türkiye'deki tarımsal üretimi artırmak için yaptığı yardım ve desteklere değindi. 2002 yılından bu yana çiftçiler ve üreticiler için milyarlarca destek yapıldığına dikkat çeken Aktürk, bu desteklerin tarımsal kalkınma için hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

 

Aksaraylı Üreticiye 2 Milyon 633 Bin 715 TL Ödeme Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Aksaraylı 19 üreticiye 2 milyon 226 bin TL, kırsal kalkınma desteği kapsamında 3 üreticiye 157 bin 715 TL, uzman eller projesi desteğiyle 1 üreticiye 250 bin TL ödeme, toplamda ise 2 milyon 633 bin 715 TL ödeme yapıldı.

 

"Yapılan Çalışmaların Takipçisiyiz"

Aksaray'ın tarım ve hayvancılık alanında zenginliklere sahip olduğunu ifade eden Aktürk, "Ülkemiz genelinde olduğu gibi verimli toprakları ve ürün çeşitliliği ile Türkiye’nin sayılı zenginliklerinden olan Aksaray’da tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan hemşehrilerimiz için merkezi hükümetimiz, ilgili kurumlarımızın yoluyla destek amacıyla yapılan çalışmaların takipçisiyiz. Tüm potansiyelleriyle Aksaray’ımızı geçmişinden bu yana önemli değerlerinden olan tarım ve hayvancılık alanıyla da güçlü geleceğine hazırlamak için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada hükümetimiz tarım ve hayvancılık alanında ülkemizin değerine değer katan çiftçimize desteğini artırarak sürdürecektir. Tarımsal desteklerin sağlanmasında başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çiftçimize verilen desteğin hayırlı olmasını temenni ediyor, bolluk ve bereket dolu nice hasat ve üretimler diliyorum" açıklamasında bulundu. Haber Bülteni


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şeytanın Bacağını KırdıkÖnceki Haber

Şeytanın Bacağını Kırdık

Bir Parktan Daha Fazlası VarSonraki Haber

Bir Parktan Daha Fazlası Var

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar