DSYB'de Tarihi Seçim: Büyük Farkla 4. Kez Seçildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB), 9. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirerek, seçime gitti. Mevcut Birlik Başkanı Bekir Kayan, Aksaraylı üreticilerin büyük desteğini alarak tarihi bir farkla 4. kez yeniden birlik başkanlığına seçildi.

 Sabah erken saatlerde başlayan birlik seçimine Aksaray'ın ilçe, belde ve köylerinden üreticiler yoğun ilgi gösterdi. Özel bir otelde gerçekleştirilen seçimde seçmenler, 10 sandıkta oy kullanırken, mevcut Birlik Başkanı Bekir Kayan birlik üyelerinin %85'inin oyunu alarak 4. kez birlik başkanlığına seçildi. 

Tarihi Bir Farkla 4. Kez Seçildi

Birlik üreticilerinin ilgi gösterdiği seçime 1.769 kişi katılım gösterirken, yapılan seçimin ardından sandık sayımına geçildi. Yapılan sayımların ardından ortaya tarihi bir fark çıktı. Mevcut Birlik Başkanı Bekir Kaya'ya 1.415, rakibi Mahir Sarı'ya 295 oy çıkarken, 30 oy da geçersiz sayıldı. 

Ortak Gayemiz Aksaray'ın Cefakar Çiftçilerine Destek Olmak

Tarihi bir farkla 4. döneme tekrar seçilen Birlik Başkanı Bekir Kayan, zaferle sonuçlanan seçim ardından açıklamada bulundu. Kayan, "Yoğun bir seçim süreci gerçekleştirdik. Aksaray'ın tüm ilçelerinden, beldelerinden işini gücünü bırakarak seçimimize ilgi gösteren birlik üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Teveccühlerine layık olmaya çalışacağım. Yapacağımız bir sürü işimiz ve projelerimiz var. Demokrasinin gereği, yapılan seçimin ardından Birlik kapısı sonuna kadar tüm üyelerimize, bize oy veren, vermeyen herkese açıktır. Ortak gayemiz Aksaray'ın vefakar, cefakar çiftçilerine üreticilerine daha fazla destek olmak. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün bu seçimin gerçekleşmesinde çok yoğun bir çalışma temposu gösteren birlik çalışanlarımız ve tüm polis teşkilatımıza sonsuz teşekkür ederim" açıklamasında bulundu. Haber: Harun Atalay 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aksaraylı Esnaf “Önceden Şuraya Günde En Az 10-15 Tane Müşteri Girerdi Bunun Üçü Beşi Alışveriş Yaptığı Zaman Bizi Kurtarıyordu”Önceki Haber

Aksaraylı Esnaf “Önceden Şuraya Günde En...

Aksaray'da Katledilen 7 Yavru Köpek İle İlgili CHP'den AçıklamaSonraki Haber

Aksaray'da Katledilen 7 Yavru Köpek İle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar