Reklamı Geç
Avrupa'da Yaşama Fırsatı

KOP Destekli Ilgın Kültür Merkezi Hizmete Girdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KOP Destekli Ilgın Kültür Merkezi Hizmete Girdi
KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finansman desteği sağlanan Ilgın Kültür Merkezi Projesi açıldı. Birçok etkinliğin yapılabileceği kültür merkezi, vatandaşların hizmetinde olacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın finansman desteği verdiği ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile Ilgın Belediyesi tarafından yürütülen Ilgın Kültür Merkezi, düzenlenen törenle birlikte hizmete açıldı. Bünyesinde Bebek ve Çocuk Kütüphanesi, konferans salonu gibi birçok bölümün bulunduğu merkez, birçok etkinliğe de imza atacak. 19 milyon liraya mal olan Kültür Merkezi açılışına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KOP İdaresi Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

 

"Bazen Eserler Konuşur"

Törende açıklamalarda bulunan KOP Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, “Bazen şahıslar değil eserler konuşur. Biz ilçe belediyemiz ve büyükşehir belediyemizle birlikte bu projeye başladığımızda hayal ettiğimiz bu ölçekte değildi. İdaremizin desteği ile gelinen aşamaya Büyükşehir Belediye Başkanımız da ciddi anlamda bir katkı sağlayarak projenin daha kapsamlı bir hale gelmesini sağladı. Büyükşehir Belediyemizin katkısı ve İlçe belediye başkanımızın etkili gayreti ile birlikte bu tesis hayal ettiğimiz de ötesinde bir kimliğe büründü. Bu tesisin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve Ilgın Kültür Merkezinin bölgemiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“Kültür Merkezi Ilgın’a Değer Katan İşlerden Biri Oldu”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, "Projeyi, KOP İdaresi ile birlikte yaklaşık 19 milyon lira maliyetle hayata geçirdik. Büyükşehir yasasıyla birlikte ilçelerimizde aslında üç temel hedef ortaya koymuştuk. Birincisi, altyapısı tamamlanmış ilçeler. İlk olarak prestij caddeler yapılmaya başlandı. Şimdi biz Ilgın’ın en önemli altyapı eksiklerinden birisi olan arıtma tesisleri ile ilgili çok önemli bir projeyi de hayata geçiriyoruz. İkinci temel hedefimizde ilçede yaşayan vatandaşların gelirlerini yükselterek tarımsal üretimden ve hayvansal üretimden aldıkları payı artırmak. Bunun için yine belediye başkanımızla birlikte, KOP idaresiyle birlikte hayvan pazarının imalatı tamamlandı ve güncel bedelle yaklaşık 53 milyon liralık sulama projesini de Ilgın’da hayata geçirdik. Fide ve fidan desteğinde de bulunuyoruz. Çünkü ilçede yaşayan vatandaşlarımızın gelirlerini artırmak istiyoruz. Üçüncü temel hedefimiz ise sosyal hayatı geliştirmek ve Konya merkezdeki sosyal hayatın ilçelerde oluşmasını sağlamak" açıklamasını yaptı. Yapılan konuşmalar sonrasında 4 adet dükkan, kütüphaneler, fuaye alanı, 400 kişilik çok amaçlı konferans ve sinema salonunun bulunduğu Ilgın Kültür Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Haber Bülteni


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Yardımcısı Baydar, Belediye Başkan Aday AdayıÖnceki Haber

Başkan Yardımcısı Baydar, Belediye Başka...

TÜİK Üçüncü Çeyrek İşsizlik Rakamlarını AçıkladıSonraki Haber

TÜİK Üçüncü Çeyrek İşsizlik Rakamlarını...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar