Sedir Kebap

Milletvekili Kaşlı Kılıçdaroğlu’na Çıkıştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Milletvekili Kaşlı Kılıçdaroğlu’na Çıkıştı
MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da kağıt toplayıcılarla bir araya gelerek görüşmesini “Siyaset; samimi insanların duygularını oy alabilmek adına istismar etmek değil, gereğini yapmaktır” sözleriyle değerlendirdi.

Kaşlı CHP Genel Başkanını hedef alan yazılı açıklamasında kağıt toplayıcıların Orta Anadolu’nun ücra köşelerinden İstanbul2A göz ettiğini iddia ederek “Sayın kılıçdaroğlu Büyükşehirlerde toplantılar yaparak samimi duyguları istismar ediyor. Kapıcı, kağıt toplayıcı ve temizlik görevlisi olan vatandaşlarımız, Orta Anadolu’un ücra köylerinden geçimini sağlamak amacıyla büyükşehirlere göç etmiş hemşehrilerimizdir. Kağıt toplayıcıları ve temizlik görevlileri ile bir araya gelip kamu düzenine ve düzenlemelere rağmen onlara ‘yanındayız’ diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu insanları kuralları çiğnemeye, sağlıksız çalışma şartlarını sürdürmeye ve siyaseten istismara yönelmiştir” ifadelerini kullandı.

 “Aksaray’dan Da  Göç Var”

Kağıt toplayıcıların Aksaray’dan da göç ettiğini söyleyen ve ilçeleri sıralayan Kaşlı “Özellikle Aksaray’mızın Hasandağı yöresinde bulunan Dikmen, Karacaören, Akçakent, Gözlükuyu, Taşpınar gibi yörelerimizden geçimini sağlamak için İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere Büyükşehirlere olan bu göçü önlemek adına Türk milliyetçilerinin yaptığı bu insanlarımızı nitelikli eğitime kavuşturmak, iş ve aş sahibi yapmak, Türk gençliğinin kalifiye meslekler edinmesini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Kendi Yaptırdıkları Okulu Örnek Gösterdi

Aksaray’ın Dikmen Köyü’ne yaptırdıkları okulu örnek gösteren Kaşlı “Seçim beyannamemizde de yer alan ‘Okulsuz her köye bir eğitim konağı’ projesiyle Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin işareti doğrultusunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımızın, Milli Eğitim Bakanlığımıza devrettiği Oğuz Ata Eğitim Konağı Aksaray Dikmen köyünde 2011 yılında hayata geçirilmiştir. Dikmen Oğuz Ata İlköğretim okulunda şu an 160 öğrencimiz eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Ülkücü Hareket toplumun kanayan yaralarına daima parmak basacak, sorunu ortadan kaldıracak projeleri hayata geçirecektir. CHP ise istismar siyaseti ile günü kurtarma uğraşından başka bir şey yapmamaktadır. Siyaset; samimi insanların duygularını oy alabilmek adına istismar etmek değil, gereğini yapmaktır”  ifadelerine yer verdi. 

 Haber: Celil ACAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yer Altı Suyu Kullanmadan Elektrik ÜretiyorÖnceki Haber

Yer Altı Suyu Kullanmadan Elektrik Üreti...

643 Konut SatıldıSonraki Haber

643 Konut Satıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar